ZARO FILMS

Často kladené otázky

Máte veľa otázok

V tomto štádiu plánovania svadby pravdepodobne hľadáte odpoveď na veľké množstvo otázok. Kľudne sa pýtaje, rád budem vedieť o Vás viac. Moje odpovede budú z hľasika svadobnej(video) produkcie. Najlepšie svetlo, načasovanie jednotlivých častí, miesto hostiny, detaily – všetko toto dotvára atmosféru na videu. Rád s Vami preberiem aký typ videí a fotiek sa Vám páči, čo máte radi a čo Vás inšpiruje. Pomôžete mi tým, k vytvoreniu výsledku, aký si predstavujte. Napríklad, máte predstavu o svadobnom fotení pri jemnom slnku, ale čas fotenia máte naplánový na obed, čo možné nie je.

Robíte svadby aj v zahraničí alebo len na Slovensku?

Zahraničné svadby sú pre mňa obzválšť špeciálne a mám ich veľmi rád !

Ako si Vás zarezervujeme ?

Toto je veľmi jednoduchý krok. Keď sa rozhodnete, že si ma rezervujete, pošlem Vám zmluvu o diele so všetkými detailmi. Keď si zmluvu dôkladne prečítate, zaplatíte zálohu za svadobné video a termín máte rezervovaný.

Môžeme sa pred svadbou stretnúť ?

Určite áno. Ak náhodou bývate ďalej, môžme si dať online hovor.

Akým spôsobom spracovávate videá ?

Rád používam to najlepšie čo svet techniky ponúka. Pracujem v profesionálnom audiovizuálnom programe. Vaše videa starostlivo uchovávam na viacerých miestach, aby som minimalizoval riziko straty dát. Video prejde kompletnou korektúrou, od strihu, editácie zvuku a následne je záber po zábere video colorované(úprava farieb aby vyzerali čo najlepšie).

Výber hudby a štýl strihu svadobného videa ?

Pri filmoch a dokumentoch je veľmi dôležitý výber hudby do pozadia. Rád si vypočujem vaše návrhy, či obľúbené štýly, avšak finálny výber bude na mne. Jedným z dôvodov je autorský zákon, nakoľko zmluva na použitie komerčnej hudby, by bola finančne náročná. Často trvá oveľa dlhšie vybrať správnu hudbu, ako postrihať samotné video. Vzťah medzi scénami a hudbou, rytmus, štýl, dynamika. Toto všetko prispieva k správnej emócií vo videu. V dokumenátrnom videu sa často striedajú dialógy a hudba v pozadí.

Svadobné fotenie/točenie - kedy je najlepší čas, budete nás ''dirigovať'' ?

Pár tipov, ako spraviť Vaše svadobné fotenie čo najpríjemnejšie s výborným výstupom. Hlavný cieľ je zachytiť Vaše emócie a chémiu medzi Vami. To je Vaša úloha. 🙂 Niekedy sa stane, že hľadám správnu kompozíciu, svetlo alebo vhodný objektív. Svadobný stres, a časová tieseň niekedy vedú k tomu, že sa Vám jednoducho už fotiť a natáčať nechce. Preto sa vždy snažím, aby ste mali čas pre seba. Bez náhlenia a nutných fotiek alebo záberov. Točenia kedy neviete, že je s Vami kameraman a fotograf, sú tie najkrajšie.
Čas fotenia býva najlepší v poobednych až večerných hodinách, tzv. Golden Hour(zlatá hodinka), čas pred západom Slnka, kedy je svetlo najkrajšie.

Všeobecné tipy pre čo najlepšie svadobné video

Vhodne zvoľte oblek či šaty, budete v nich celý deň, preto je dôležitý aj komfort, nielen vzhľad. Relaxujte a užívajte si Váš svadobný deň toľko, koľko sa bude dať. Rodinné a spoločné fotky sú dôležitou súčastou každej svadby. Odporúčam aby ste poverili niekoho, kto bude mať fotenie na starosti(družba, družička, svadobná koordinátorka), aby zhromaždil ľudí na fotenie. Čo sa týka svadobných hostí, neviem Vám garantovať, že na zábere bude úplne každý, obzvlášť pri veľkých svadbách. Vždy som pripravený a v pozore no, zachytiť všetkých hostí je často nemožné.
Nie všetci hostia sa cítia komfortne pred kamerou, a to plne rešpketujem. Výber pekných preistorov dotvára skvelú atmosféru.

Ak som Vám odpovedal na Vaše otázky, kontaktovať ma môžte tu