Michal Žarnovičan

Ako vybrať kameramana
na svadbu ?

svadobný kameraman

Ktorý svadobný kameraman ?

Prsteň máte na ruke alebo ste poklakli a vyslovili tie 3 čarovné slová. Nasleduje kolotoč príprav a zháňania dodávateľov, jedla, hudby atď. Príde rad na svadobného kameramana. Ako si ale vybrať z takej ponuky ?

Mám takú predstavu...

Každý pár pred svadbou už určite videl mnoho svadobných videií, ak nie je ich na internete neúrekom. 

V prvom rade by som ako svadobný kameraman povedal, že vyberte si to čo sa Vám páči. Každý svadobný kameraman, ktorý to myslí vážne, bude mať či už na webstránke alebo na YouTube, či Facebooku svoje video portfólio.

 Pri výbere svadobného kameramana a vášho budúceho svadobného videa by malo platiť rovnaké pravidlo ako pri výbere oblečenia. Jednoducho sa Vám musí páčiť. Keď si pozriete nejaké video, malo by ozvať vnútorné WOW, takéto video chcem mať aj ja. Ak sa zhoduje vaša predstava s prácou daného kameramana, ste na dobrom k začiatku k nádhernej spomienke zo svadobného dňa. Na konci dňa by ste mali byť spokojný hlavne vy. Prácu bude mať samozrejeme o to ľahšiu aj kamerman. Väčšina z nás sa snaží váš deň D zachytiť na čo najkrajších záberoch a kreatívna sloboda je to najlepšie čo môže mať kameraman pre Vaše video.

 Osobne môžem povedať, že najlepšie ohlasy svadobných párov aj verejnosti na videá boli vtedy,  keď snúbenci prišli za mnou s tým, že sa im páči moja práca a aj oni chcú také video. Vložili do mňa dôveru a ja som sa zas na oplátku snažil vložiť kus mňa do odvedenej práce. 

Odporúčanie znmáych, Google alebo reklama na Facebooku ?

Všeobecne by malo platiť, že to je úplne jedno pokiaľ platí vyššie zmienené. Väčšina z nás sa snaží byť čo najviac na očiach a ponúknuť kvalitné služby pre zákazníkov. Osobná skúsenosť známych či priateľov je samozrejme plus v rozhodovaní pre vás.

Páči sa mi, ale je drahý

Ceny za svadobné video sa rôznia no väčšina začína na pár stovák Eur. Po otvorení cenovej ponuky sa vám možno ceny kameramana, ktorého práca sa vám páči, budú zdať veľmi vysoké. O tom prečo sú svadobné videá také drahé, ale niekedy nabudúce. Stále sa môžte skúsiť s daným kamermanom dohodnúť na prípadnej zľave za mimosezónový termín, uskromniť sa z kratším časom natáčania, či rozsahu. Ponuka svadobných kameramanov na Slovensku je skutočne bohatá, takže v prípade dostačne skorého hľadania určite nájdete to pravé riešenie pre Vás.

Ak ste momentálne práve v tej fáze, neváhajte ma kontaktovať nižšie a určite spolu vymyslíme video, ktoré si radi pozriete o týždeň aj o 20 rokov po svadbe.